Płacz Jana pod Krzyżem - Schola Adonai

Płacz Jana pod Krzyżem na rockowo!

Czy można nagrać wielkopostny kawałek, który będzie świeży i taki… radiowy, a jednocześnie uniknąć banału i sztampy? Twierdzę, że tak i na dowód polecam Wam „Płacz Jana pod Krzyżem” Piotra Kurstaka i Scholi Adonai.

Płac Jana pod Krzyżem – Schola Adonai

Wielki Post jest bardzo bogaty muzycznie. Bardziej niż Boże Narodzenie. Cieszę się z tego, bo w tym bogactwie ciągle odkrywam coś nowego, choć artyści raczej skupiają się na pokazywaniu na nowo tradycyjnych pieśni pasycjnych (jak np. Deus Meus o którym już pisałem). Nie tak łatwo znaleźć odważnych, którzy napiszą coś nowego.

Dlatego dobrze jest znaleźć takie wielkopostne perełki! Piotr Kurstak i Schola Adonai już nie raz pokazali, że mają niezwykły talent do robienia muzyki dobrej i zarazem wpadającej w ucho. Białystok górą! 🙂

Tajemnica Krzyża na rockowo?

Pierwsze co zostanie Wam w głowie to charakterystyczny głos Łukasza Łukaszewicza – lubię takie rockowe głosy. A drugie to gitara (a właściwie gitary) Piotra Kurstaka. Jak to mówią – robią robotę!

„Ja wierzę Panie, że wstaniesz za kilka dni,

lecz patrzeć nie mogę, brakuje mi sił.”

Takie ludzkie słowa. Szczere. I chyba je rozumiem. Bo sam doświadczam ostatnimi miesiącami tego, że wiara może być ciemna. I że pomimo tego, że się wie, że się wierzy – można nie mieć już sił.

„Widzę Cię Panie, już jesteś w swym Niebie,

radość masz w oczach – idziemy do Ciebie

skończy się kiedyś ta ciemność – na pewno!

lecz teraz jesteś tu…”

Mimo tego, „Płacz Jana pod Krzyżem” jest pełen nadziei i uwielbienia Jezusa!

Płacz Jana pod Krzyżem - Schola Adonai

1 thought on “Płacz Jana pod Krzyżem na rockowo!”

  1. Pingback: Ocaliłeś mnie - piosenka która odniosła niezwykły sukces | #calamuzykadlaBoga

Comments are closed.

Scroll to Top