Brother Isaiah - Jacob's Song na ciemne dni

Niech stanie się światłość! / Jacob’s Song na ciemne czasy.

Dzisiaj będzie więcej nadziei. Bo jest Światło, nawet jeśli są ciemne czasy. Tak chcę wierzyć. Ale nie będzie łatwo, bo najpierw trzeba zburzyć fasady pobożności. Trzeba zdjąć maski samozadowolenia. Tak właśnie woła Brat Izajasz w „Jacob’s Song” – kocham ten kawałek!

Jacob’s Song – Brother Isaiah na ciemne czasy!

Najmłodsza gałąź franciszkanów, czyli Franciszkanie Odnowy (CFR) robią dobrą robotę. Nie tylko tam gdzie pracują – wśród bezdomnych, prostytutek, bezrobotnych i odrzuconych, ale także na gruncie muzycznym.

Na Brata Izajasza trafiłem przypadkiem oglądając świetny klip promujący akcję „Renewal in Motion”. I ten styl bardzo przypadł mi do gustu. Gitara, bębny, a to wszystko nagrywane nie w studio, ale w różnych miejscach, między innymi na ulicach Nowego Jorku (świętość vs. totalne pogubienie).

Światło na ciemne czasy

All I’m looking for is a little bit of silence,
To be with you while I’m down on my knees

Wszystko czego szukam, to odrobina ciszy,
aby być z Tobą, kiedy jestem na kolanach.

Jak już pisałem wcześniej, mam trudny czas i jakoś niełatwo widzieć mi światło. No i marzę o ciszy aby spotkać Boga, choć jednocześnie bronię się przed nią rękami i nogami. Takie paradoksy. Znacie to ze swojego życia?

Batter my heart my Three Person God,
Break down this old, weary façade,
And show yourself.

Uderz w moje serce, mój Trójjedyny Boże,
zburz tą starą, zniszczoną fasadę,
i pokaz mi Siebie.

Wiem, często nie widzę światła, bo sam je przesłaniam. Nie pozwalam się mu przebić. I nawet o tym nie wiem. I wtedy wołam do Boga, aby przyszedł i oczyścił mnie, choć boję się. Bo często to boli. Mimo, że jest dobre dla mnie.

Dentystyczne lęki

To trochę jak z dentystą – wiesz, że Ci pomoże i chodzisz na wizyty, ale i tak się boisz. Boisz się bólu. W „Jacob’s Song” brat Izajasz śpiewa, że nie zawsze będzie bolało. Wystarczy jeszcze trochę ufności, a „wkrótce ujrzy” Światło.

You come in the still small voice,
And you say, “Let there be light.”

Ty przychodzisz w cichym, delikatnym głosie,
I mówisz, „Niech stanie się światłość”

Właśnie tego się trzymam. Trochę tak bez entuzjazmu, ale trzymam się. A przecież Bogu nie chodzi o moje emocjonalne uniesienia, ale o wierność. Szczególnie gdy przychodzą ciemne czasy. Wierze, że gdy będę wołał, to wreszcie:

And there is light, and light shines in the darkness.

I staje się światło, a światło rozświetla ciemności

Tego Wam i sobie życzę!

Brother Isaiah – Jacob’s Song / za: youtube.com

Brother Isaiah – Jacob’s Song / za: youtube.com

Brother Isaiah – Jacob’s Song / za: youtube.com
Scroll to Top